Китай завдав удару у “спину” росії. У путіна істеpика

Китай завдав удару у “спину” росії.

У путіна істеpика.

Після того, як локальні банки Китаю відмовились приймати платежі з росії кількість банків, які не приймають російські гроші перевалила за 98%.

Ще в травні-червні локальні кредитні організації працювали з російським бізнесом, і платежі йшли більш-менш стабільно, але з 20 липня розрахунки фактично припинено.

Повідомляється, що приймати прямі трансакції з росії відмовляються понад 98% китайських банків.

Це може призвести до проблем з поставками товарів у росію і зростання цін.

Регіональні банки Китаю, орієнтовані насамперед на внутрішній ринок, були запасним аеродромом для компаній із росії кілька місяців поспіль.

Тепер російський бізнес намагається проводити розрахунки через треті країни.

За останні три тижні кількість заявок у діючих платіжних агентів, які проводять трансакції через треті країни, зросла в кілька разів. За його даними, найчастіше компанії з росії відправляють платежі до Китаю через гонконзькі банки, але деякі китайські кредитні організації відмовляються працювати з ними.

Також є можливість переказувати кошти через філії російських банків у Китаї, але вони продають клієнтам юані за курсом Центробанку з надбавкою 5%.

Крім того, багато китайських компаній не приймають гроші з філій російських фінорганізацій.

Нагадаємо:

росія та Китай з осені можуть перейти на бартер у взаємній торгівлі через проблеми з банківськими платежами через західні санкції.

Шанхайська дочка ВТБ і дрібні прикордонні китайські банки, через які росія і Китай збиралися проводити платежі без зайвих зволікань, обмежили конвертацію рублів у юані.

Банки в країнах, що торгують з росією, дедалі частіше затримують або зривають платежі, остерігаючись вторинних санкцій.

Візит Володимира Путіна до Китаю минулого місяця допоміг забезпечити обидві країни платіжними альтернативами для обходу санкцій.

Російська “дочка” китайського Bank of China з 24 червня призупинила всі операції з банками РФ через американські санкції.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *